Založ si blog

Marian Kotleba sa posúva z pozície diskreditátora vlasteneckých voličov do pozície diskreditátora vlasteneckých politikov.

 

Prezidentský kandidát Maroš Šefčovič po skončení druhého kola prezidetských volieb oznámil, že splnil svoju misiu. Ak by sa volieb nezúčastnil, hrozilo podľa neho, že v druhom kole by sme tu mali kandidáta, ktorý by ohrozoval naše proeurópske smerovanie. Pred druhým volebným kolom vykradol rétoriku Štefana Harabína a začal svoju „krížovú výpravu za kresťanské a národné hodnoty“, proti ktorým brojil počas celej svojej kariéry v Bruseli. Druhým členom, ktorý tiež splnil rovnakú misiu bol  Marián Kotleba. Účel, ako iste všetci viete, však svätí prostriedky.

Kým usilovala Kotlebova ĽS NS o to, stať sa jedinou pronárodnou alternatívou na politickej scéne, robila všetko preto, aby potenciálnych 10% svojich sympatizantov udržala v akejsi karanténe a bola všetkými stranami v parlamente vylúčená zo spolupráce. Vždy, keď už hrozilo, že budú považovaní za legitímnu alternatívu pre množstvo ľudí nespokojných s politickým zriadením, tak vytiahli buď šeky s nacistickou symbolikou, alebo čierne zástavy pri výročí SNP, ku ktorému o krátku dobu zaujali podozrivo pozitívny postoj. Všetci jeho priaznivci, dúfajúci, že strana s prívlastkom (oprávneným) kultu osobnosti Mariána Kotlebu je len obeťou ohovárania mainstreamu, ostali po takýchto akciách zaskočení, že by sa v nich jeden krvi nedorezal. Vrátane členov strany… Kotlebovi sa darilo vtláčať národovcom a vlastencom pečať neonacizmu a ľudáctva, čím ich automaticky diskreditoval…

Situácia sa začala meniť, keď do hry vstúpili skutočné vlastenecké sily, nezaťažené fašistickými nálepkami. Keď národná konferencia slovenskej inteligencie zvolila za svojho kandidáta do prezidentských volieb Štefana Harabína, pričom tento získal podporu autentickej ľavice, ĽS NS ho nielenže nepodporila, ale použila všetko svoj voličský potenciál proti nemu.

Kotlebu, ktorý bol v predvolebných prieskumoch nanajvýš na piatom mieste obsadili pri posledných televíznych debatách k Harabínovi, Čaputovej a Šefčovičovi. Na rozdiel od Harabína na neho neútočili a nechali ho dopovedať svoje myšlienky, čím dostal šancu znovu osloviť „pronárodných“ voličov, už ako perspektívny kandidát. Vykalkulované do poslednej bodky. Vo finále tak Harabínovi chýbali 4% v boji so Šefčovičom.

Kotleba tvrdil, že kandidovať musel, lebo ho Harabín nepresvedčil, že bude konať v záujme Slovenska. Avšak okrem Harabína žiadny iný kandidát nemal program postavený na pevných nohách a silných argumentoch. Harabín mal jediný komplexnú víziu, čo ako prezident v prípade jeho zvolenia zmení, či vytvorí. Od odpolitizovania Generálnej prokuratúry, Ústavného súdu, vypovedania utečeneckého paktu, istanbulského dohovoru, rovnako ako i zrušenia americko-slovenskej „obrannej“ zmluvy. Vedel nielen čo, ale aj ako to urobiť. Mal k dispozícii tímy odborníkov z radov emeritných sudcov, prokurátorov, ako aj pracovníkov rôznych ministerstiev. Tí boli ochotní podieľať sa na náprave súčasného katastrofálneho politického stavu.

Kotleba, ktorý už dva roky zbiera podpisy za vystúpenie Slovenska z EÚ a NATO, by napríklad svojim priaznivcom mohol objasniť AKO by daný plán zrealizoval na patričnej úrovni. K neutralite je totiž nutné mať garanciu veľmocí. Vie si niekto z nohsledov Kotlebu predstaviť, ako jedná Uhrík s Mazurekom o našej neutralite s Putinom a Trumpom? Slová, slová, slová…Viete si predstaviť „slovexit“ pod vyjednávaním expertnej skupiny v zložení  Mizík, Krupa, Mora?

Keď sa jednalo o vypovedanie Marakéšskej deklarácie a Istanbulského dohovoru, bol to Harabín, kto urobil právne analýzy a sľúbil cirkvi, že ako prvý krok po nastúpení na pozíciu prezidenta vypovie Istanbulský dohovor. Rovnako urobil právnu analýzu pri smerniciach o zbraniach a strelive. Pri príležitosti protestov vlastencov a komunistov ktoré organizovali kvôli Marakéšskej dohode, čím donútili predstaviteľov vládnucich strán ustúpiť od podpory Miroslava Lajčáka, zo strany kotlebovcov nepodporil túto akciu ani jeden člen jeho strany.

Keď bolo nutné zastaviť kontrarezolúciu o Venezuele, kde sme išli odmietnuť samozvaného prezidenta Guaida za prezidenta, bol to poslanec Ľuboš Blaha z Výboru NR SR pre európske záležitosti v spolupráci s protestujúcimi vlastencami a členmi strany KSS (poslanec Peter Marček, bývalý premiér Ján Čarnogurský a podpredseda KSS Jalal Suleiman), ktorí situáciu zvrátili.

Ak by ste čakali, že sa Kotlebovci pridali k dobrej veci, ste na omyle. Proti Istanbulu zahlasovali, až túto tému ukradol Harabínovi Šefčovič, aby si naklonil veriacich. Vtedy mu pomohli nahnať body v druhom kole. Na Blahu zase zaútočili, že hlasoval proti zverejneniu obrannej zmluvy. Pritom nehlasoval len za zbytočný návrh výboru, aby dohovor zverejňoval Lajčák, ktorý vopred povedal, že ju nezverejní, čím by od tejto povinnosti oslobodili Gajdoša, ktorý prisľúbil že ju zverejní on.

Kotleba sa tak posúva z pozície diskreditátora vlasteneckých voličov do pozície diskreditátora vlasteneckých politikov. Zatiaľ sa mu podarilo zabrániť postupu Harabína do druhého kola. Už ani neprekvapuje, že miesto podpory sa snaží hanobiť aj čoraz populárnejšieho Ľuboša Blahu. Z neho sú priaznivci Sorosa doslova „na prášky.“ Blahovi sa darí veľmi zrozumiteľným spôsobom vysvetľovať ľuďom prepojenia okolo Esetu, Čaputovej, Shaviva a americkej ambasády. Kotleba však namiesto toho, aby bojoval za spoločnú vec a najmä za Slovensko, útočí na tých, čo za Slovenskom skutočne stoja. Či je to naozaj iba z hlúposti, oportunizmu alebo márnomyseľnosti ukáže len čas.

 

Voľby 2020: Falošná bitka falošných aktérov.

11.12.2019

Kandidátky politických strán uchádzajúcich sa o hlas slovenského voliča sú odovzdané a volebná kampaň bola už dávno predtým v plnom prúde. Volebná bitka sa odohrá 29. februára 2020 a to je jediný pravdivý údaj. Všetky informácie, ktoré s touto bitkou súvisia a budú súvisieť, sú falošné i vrátane výsledkov všeľudového hlasovania. Celkom iste je to mizéria. [...]

Ako chcel liberálny aktivista znemožniť Harabina, no precenil svoj intelekt, právne znalosti a nakoniec znemožnil len sám seba.

19.07.2019

Do relácie v Slobodnom vysielači s názvom s Harabinom o práve sa dovolal nejaký Ivan z Bratislavy ktorý chcel znemožniť Harabina a tak mu odrapotal pripravený komentár o tom, ako ústavný súd nemal čo odkladať inauguráciu prezidentky kvôli jeho sťažnosti, lebo aj tak jeneopodstatnená. Zacitujem: Ja by som sa vrátil k tej vašej ústavnej sťažnosti. Opakovane tvrdíte, [...]

Proti neústavnej inaugurácií sa ozvala len KSS. Pronárodne strany ako SNS, ĽSNS a Národná koalícia mlčia.

18.06.2019

Vo štvrtok zvolal sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin tlačovú konferenciu, na ktorej objasnil, že inaugurácia novej prezidentky nemôže prebehnúť skôr, než sa ukončí volebný proces. Ten sa ukončí vtedy, keď Ústavný súd rozhodne o volebnej sťažnosti ktorú podal. Podobnú situáciu riešil aj ústavný súd pred dvomi rokmi v Rakúsku. Tam dokonca sťažnosti vyhovel a [...]

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Matovič zostane. Odíde Remišová alebo Sulík?

06.03.2021 05:00

Kto má v rukách eso koaličnej krízy? Boris Kollár (Sme rodina) alebo poslanecký klub hnutia OĽaNO?

Virus Outbreak Mexico

Slovensko cez Sputnik V otvorilo Rusku dvere

06.03.2021 05:00

Sputnik V má otvorenú cestu na trh v Európskej únii. Mnoho krajín by jednoducho privítalo, keby bolo k dispozícii oveľa viac vakcín.

Polícia SR

Neznáme osoby požadujú vyhrážkami od vlády demisiu, hrozia likvidáciou budov či áut

05.03.2021 23:33

Výhražným letákom sa zaoberá okrem polície aj Slovenská informačná služba. Zisťujú, či nejde o možný teroristický útok.

Gelnica osada karantena

Prokurátor v kauze policajnej razie v osade ustúpil od obžaloby u piatich Rómov

05.03.2021 19:23

Pri kontroverznej akcii z júna 2013 v rómskej osade na Budulovskej ulici v Moldave nad Bodvou zasahovalo viac ako 60 policajtov.

Jalal Suleiman

Ľudský rozum čelí v tomto období neľútostnému útoku na pamäť. Tento útok je frontálny. Má za cieľ tunelovať pamäť a vymazať z nej výsledok duševných a materiálnych hodnôt, ktoré boli získané dlhodobou akumuláciou ľudskej činnosti. Pracujúci, bráňme si!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 201885x
Priemerná čítanosť článkov: 6512x

Autor blogu

Kategórie