Založ si blog

Kotleba po Harabinovi potopil aj farára Kuffu a sám sa  v televízii priznal, že s Kočnerovou spojkou Stromčekom pomáhal Šefčovičovi v prezidentských voľbách.

Televízny duel medzi Dankom a Kotlebom ukázal, že Kotleba je nebezpečnejší partner na dôverne rokovanie než Matovič. Pri Matovičovi si nemôžete byť istý, že si vás nenahrá, ako sa to stalo napríklad Procházkovi. Pri Kotlebovi zase, že to nevytára, ako to už urobil v prípade Harabina, kde v rádiu potom čo roztrieštil národne hlasy v prezidentských voľbách sa viviňoval tak, že na rozdiel od druhej strany prezrádzal obsah spoločného rokovania. Ako dôvod prečo do kandidatúry išiel aj keď vedel, že nemá šancu, ale len zahatí cestu národnému kandidátovi vtedy ako malé dieťa uvádzal, že Harabin na stretnutí prisľúbil natočiť nejaké video, čo nedodržal.

V televíznej diskusii na TA3 sme boli svedkami rovnakej situácie znovu. Tentoraz Kotleba vyniesol, že u farára Kuffu prebehli rozhovory ohľadom Istanbulského dohovoru. Stalo sa tak potom, čo ho Danko vyzval nech stiahne billboardy na ktorých sa chváli, že zastavil Istanbulsky dohovor, lebo na tom nemal nijaký podiel. Kotleba ihneď verejnosti prezradil, že mal, lebo bol na stretnutí u farára Kuffu a tam to vraj dojednali. Stretnutia sa mal zúčastniť  generálny manažér Smeru Viktor Stromček a podľa Kotlebu aj trenčiansky krajský predseda SNS. Danko sa ohradil, že nijaký trenčiansky predseda nemá mandát na rokovanie v takýchto veciach a že o tom že sa bude hlasovať za zrušenie Istanbulského dohovoru rozhodol on po stretnutí s koaličnými partnermi hodinu predtým, než ho predložil v parlamente a pri všetkej úcte o takých veciach sa nerokuje u pána Kuffu ale v koaličnej rade. Dodal tiež, že poslanci na schválenie ani nepotrebovali hlasy kotlebovcov.

Čo z tejto informácie vyplýva?  Kotleba sa zúčastnil rokovania, kde generálny manažér Smeru Stromček jednal o podpore pre Šefčoviča v prezidentských voľbách a dohodol s cirkevníkmi, že ak podporia Šefčoviča miesto Harabina, ktorý bol pred prvým kolom jediný kto im sľúbil Istanbulsky dohovor vypovedať, tak zahlasujú na revanš za zrušenie Istanbulského dohovoru. Kotleba sa tak priznal, že kupčil so Smerom pri podpore Šefčoviča, a potom ešte potopil Kuffu, keď v televízii prezradil, že jednania prebiehali u neho na fare.

Generálny manažér Smeru Viktor Stromček, v týchto dňoch opustil svoj post, keď sa zverejnili jeho sms-ky s Kočnerom, kde ho žiadal o pomoc v trestnej veci, ktorú vyšetrovalo policajné obvodné oddelenie v Ružinove. Ak to cele zvulgarizujem, tak nám z toho vyplýva, že Kotleba jednal s Kočnerovou spojkou a cirkvou o podpore Šefčoviča na úkor Harabina. Výsledok je tragicky pre všetkých. Cirkev si v skutočnosti veľmi nepomohla, lebo to že Istanbulsky dohovor vypovedal parlament neznamená, že o rok ho novy parlament znovu nepotvrdí. Definitívne vypovedanie by bolo vtedy, ak by ho odmietla vláda. Tá to mohla urobiť, no neurobila, len zalepila cirkvi oči hlasovaním v parlamente. Nepomohlo to ani Smeru a Šefčovičovi, ktorý nebol pre Čaputovu súperom, ktorý by mobilizoval národné sily. No najväčšiu prehru zaznamenali práve národné sily a Slovensko, ktoré na 5 rokov vyfasovali za prezidenta priamo Sorosovho zamestnanca Čaputovu.  Ako v relácii povedal Danko, Kotleba nie len že zbytočne viaže národné sily, keďže jeho koaličný potenciál je nulový, ale ich ešte  v kritickom okamihu použije proti sebe samým.

Kotleba tiež potvrdzuje, že je toxicky partner nie len na oficiálne rokovania, čomu sa každá strana vyhýba, ale aj neoficiálne, kde nikdy neviete kedy vás verejne natrie.

Čo spája Kotleba? Zdiskredituje aj proruské postoje tak ako zdiskreditoval tie pronárodne?

18.05.2019

Sú tomu dva mesiace, čo Kotleba roztrieštil národne hlasy v prezidentských voľbách, a za odmenu sme dostali za prezidenta Sorosovho zamestnanca Čaputovu. Najnovšie sa snaží prevziať úlohu viac »

Pre všetkých ktorých oslobodil kadekto, len nie Rusi. Kde by boli tí vaši osloboditelia, keby nebolo Červenej armády ktorá porazila Nemcov?

13.05.2019

Posledné roky čoraz bezočivejšie zaznievajú rôzne spochybňovania zásluh Červenej armády na oslobodení nielen Československa ale aj ďalších európskych krajín od nemeckej okupácie. K viac »

Pán Radačovský, ako chcete presadzovať odbojárske a všeslovanské  myšlienky na kandidátke Kotlebovej strany, ktorá neuznáva výsledky druhej svetovej vojny?

11.05.2019

Kandidát na europoslanca sudca Miroslav Radačovský sa stal známym, keď sa nedal zastrašiť mocou a v spore o vyvlastnené pozemky v ktorom figuroval prezident Kiska, rozhodol podľa zákona v prospech viac »

Irán,

Trump pohrozil Iránu zničením

19.05.2019 23:48

Americký prezident Donald Trump v nedeľu na twitteri pohrozil Iránu zničením. Zvýšil tak obavy z možného ozbrojeného konfliktu.

raket, protiraketová ochrana, balistické rakety, armáda, vojna

Raketa zasiahla v Bagdade tzv. Zelenú zónu, v ktorej sídlia veľvyslanectvá

19.05.2019 21:20

Podľa irackých bezpečnostných síl, na ktoré sa odvoláva agentúra AFP, si útok nevyžiadal nijaké obete.

Noviny, denníky, tlač

Labouristický poslanec Geoffrey Robinson poprel spoluprácu s ŠtB v 60. rokoch minulého storočia

19.05.2019 20:41

Informovala o tom v nedeľu britská stanica BBC.

Diaľnica, značka

Srbsko dokončilo posledný úsek dôležitej diaľnice do Grécka

19.05.2019 18:52

Srbský prezident Aleksandar Vučič v sobotu večer odovzdal do užívania 26 kilometrov dlhý úsek cez ťažký hornatý terén v regióne Grdelica.

Jalal Suleiman

Ľudský rozum čelí v tomto období neľútostnému útoku na pamäť. Tento útok je frontálny. Má za cieľ tunelovať pamäť a vymazať z nej výsledok duševných a materiálnych hodnôt, ktoré boli získané dlhodobou akumuláciou ľudskej činnosti. Pracujúci, bráňme si!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 148061x
Priemerná čítanosť článkov: 5484x

Autor blogu

Kategórie